      Référence Irsap : VALKIT50SQUCU01
      Emplacement magasin : B1-G-031
      Choose now the thermostatic radiator valve reference VALKIT50SQUCU01 from IRSAP
      Quantity :
      • Safety guaranteesSafety guarantees
      • Delivery policyDelivery policy
      • Returns policyReturns policy
      Contact us
      Utiles avec ce produit :
      Thermostatic towel dryer valve, straight 50 mm center distance, with IRSAP fittings - reference VALKIT50SQUCU01
      Product type: thermostatic radiator valve
      Description :
      Use: Compatible with IRSAP hot water radiators.
      Shape: Angle, ideal for clean, compact installation.
      Center distance 50 mm
      Fittings included:
      Copper: Ø 12 mm and Ø 14 mm.
      Multilayer: Ø 14 mm and Ø 16 mm (2 mm thick).
      Threads:
      Male fitting 15x21 (1/2'').
      Threaded valve M30 x 1.5 mm for thermostatic head mounting.
      Dimensions and compatibility :
      Radiator diameter: 12.7 mm.
      Heating circuit diameter: 33 mm.
      Supplied with all components required for installation on copper or multilayer circuits.
      Thermostatic head not included, reference: IRSTETESTELIQ301
      Supplier: IRSAP
      Reference: VALKIT50SQUCU01
      Irsap
      3 Items
      Data sheet
      Main color :
      White
      Weight (kg) :
      0.83
      Packaging:
      1
      Main form :
      Square
      Threads :
      1/2" (15x21)
      Centre distance (mm) :
      50
      Main materials :
      Brass
      Warranty:
      2 years
      Origin:
      made in europe
      Specific References
      EAN13
      EAN-13
      Location
      B1-G-031
      Reference to display
      IRSVALKIT50SQUCU01
      Supplier reference
      VALKIT50SQUCU01
      chat Product questions & answers
      Ask your question
      No customer reviews for the moment.
      Write your review
      Thermostatic head for IRSAP towel warmer valve
      6 other products in the same category:
      Thermostatic towel radiator tap right angle 50 mm center distance with IRSAP VALKIT50SQUCU01 fittings - Image 1/3
      Thermostatic towel warmer with 50 mm center distance and fittings